Malá myšlenka

3. března 2018 v 21:56 |  Deníček
Byla to docela šokující myšlenka. Ale po ní se rozhostil klid.
Myšlenková schémata se nedají bourat účelně. Aspoň já to nedokážu. Buď na mě velké uvědomění a pročištění přijde v okamžicích naprosté beznaděje, nebo když se snažím o něco jiného. To dnešní ke mně přišlo v tom druhém stavu.
Za svoje štěstí si můžu sama.
Není to práce nikoho jiného. Všechno, co chci si musím sama vyrobit. Vlastně jsem úplně sama na celém světě. Co vytvořím, to se ke mně promítne zpátky. Ale nikdo není zodpovědný za moje štěstí. Jen já.
Dává to člověku velkou sílu, ale zároveň i velkou zodpovědnost. Jak se k tomu postaví. Myslím, že cílem je nežadonit o pozornost, náklonnost, lásku u někoho jiného. A už vůbec ty lidi neproklínat, že nám to nedávají, to není jejich práce. Je to naše práce a jsme na ni sami.
Zároveň s tou myšlenkou ale přichází i šílená svoboda. Pokud přestaneme odvozovat své štěstí z toho, jak se k nám druzí chovají a co nám dávají a nedávají, už nás nesvazuje strach a úzkost. Můžeme se autenticky vyjádřit, protože se nemusíme bát, kdo nás utne od zdroje.
Pořád si ale nechám empatii a budu ji nosit v dlani všude, kam půjdu. Neviset pocitově na druhých neznamená zavrhovat je nebo se o ně nezajímat. A se soucitem bych navíc odložila i lidskost.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama