Tři malá předsevzetí

27. srpna 2010 v 17:49 |  Deníček
Bohužel, datum 1. září se už neúprosně blíží a jedna kamarádka se mi zmínila, že do školy vkročí s několika předsevzetími, tak mě napadlo zkusit to taky. Nejsem vůbec, ale vůbec vzorná studentka, takže se nedivte, že jsem si nestanovila nic, vyžadujícího jakoukoliv velkou píli či úsilí, ale jen to, co se svou flákačskou povahou můžu splnit.

1. Zapisovat. Většinu hodin jsem minulý rok prospala. Je to šílený zlozvyk. Člověk lehne na lavici, vypne, civí do prázdna, kreslí si (nejlíp karikatury profesorů), sleduje hodiny (popř. pobaveně pozoruje snahu koktavé, nervní občankářky zajistit si pořádek a pozornost) a učivu se nevěnuje. Problém je, když ke konci roku procitne a zjistí, že nic neumí, a aby zachránil známky, musí se šprtat, šprtat, šprtat. Z učebnic, ze kterých to moc nejde, nebo ze sešitů půjčených, psaných jiným písmem a s poznámkami, jaké vyhovují jejich majiteli, ne vám. A tomu se přístí rok pokusím zamezit. Nemusím dávat vyloženě pozor, ale aspoň si ke konci hodiny opsat zápis z tabule nebo od souseda. :)

2. Chodit včas. Dokonce už mám pořízené i krásné oranžové hodinky a teď, pár dní před školou, je nosím, abych se na ně naučila pravidelně koukat a hlídat čas. :D (Svědomitá příprava do školy, ne?)
Minulý rok jsem měla šílený problém vypravit se z domu tak, abych to stihla. Takže tentokrát budu vstávat o něco dřív, a chystat si věci už večer. Chci, aby se tenhle rok lidi ve třídě nedivili, když přijdu včas (a abych za to neměla další důtku).

3. Nebýt drzá na profesory. Popisek k tomu zkrátím. Ty mrchy zasazují odvetné údery, když potřebujete prokázat laskavost, třeba možnost opravy. A pořádně si to vychutnávají.

A co vy? Byli jste s se svou prací ve škole tak spokojeni, že si nic slibovat nebudete? Nebo si taky dáte nějaké předsevzetí? :)
 


Komentáře

1 ♪♫princess-lilli♪♫ | Web | 27. srpna 2010 v 18:09 | Reagovat

Dala jsem si práci s překladem.Trvalo mi to skoro půl hodiny!!

2 Dáda | Web | 18. září 2010 v 19:06 | Reagovat

Já vím,že jsou tam i vyšší nájmy,ceny atd.....Ale nechci tam jen kvůli tomu platu,ale taky kvůli tomu,že mě to láka,bydlet pracovat v cizině :D:D...Ale jak říkáš...třeba se tam potkáme :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama